четвер, 8 травня 2014 р.

Поговоримо крізь віки...

Шевченкова весна впевнено крокує рідним краєм. Ми знову і знову звертаємося до пророчого слова поета, черпаємо з нього мудрість та наснагу. З безсмертним іменем Тараса Шевченка пов'язана слава, велич і гордість українського народу. У його "Кобзарі" - краса українських природи, ніжна українська пісня, славне минуле нашого народу,  мудрі роздуми поета, могутній заклик до свободи і море народного горя...

На відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка учні 9 класу провели віртуальну подорож у часі "Поговоримо крізь роки.." Хлопчик (Микола Рубаха) і дівчинка (Наталя Станько), скориставшись "машиною часу", перенеслись у XIX століття.
Там вони зустрілися з малим Тарасом (Володимир Потопник), його сестрою – Яринкою (Наталя Панас), подружкою Оксанкою (Христина Русь). 
У програмі свята учасники розкривали сторінки життя і творчості Кобзаря, звучала невмируща поезія та пісні на слова Шевченка.
Глядачі та учасники свята змогли відчути, що Шевченко і через 200 років живий, він і сьогодні говорить з нами, закликає любити свою Україну, її рідну мову, плекати її культуру.
Оцінюючи  важливість сьогоднішніх подій, ми повинні частіше перегортати сторінки "Кобзаря", щоб не забувати про ту важку дорогу боротьби, яку здолав український народ, і "незлим тихим словом" згадуати провісника нового життя, борця проти безправ'я, титана духу, народного пророка - Тараса Шевченка. Ми переможемо, бо з нами Правда, з нами Україна, з нами Тарас Шевченко.

понеділок, 31 березня 2014 р.

Слухайте голос безсмертний Тараса


І знову свято... І знову линуть безсмертні строфи Великого Кобзаря. Нещодавно учні 1-4 класів Княжівської ЗШ І-ІІІ ступенів стали активними учасниками конкурсу читців поезії Тараса Шевченка "Слухайте голос безсмертний Тараса".

неділя, 30 березня 2014 р.

«Мені ж, Боже, на землі подай любов, сердечний рай...»

Під час свята
Відкриваючи в Шевченкові все більше земного, людяного, ми дедалі глибше осягаємо його геніальність, наближаємося до пізнання філософії його впливу на долю України. По життю поета вело велике почуття любові, окрилювало, надихало на творчість.

середа, 26 березня 2014 р.

Завдання вікторини "Чи знаємо твори Тараса Шевченка?"

Увага!  Нові завдання літературної інтернет-вікторини для учнів 5- 8 класів!

26 березня стартує вікторина "Чи знаємо твори Тараса Шевченка?" Щоб правильно відповісти на запитання, перед виконанням завдань пропонуємо повторити такі поезії Тараса Шевченка:

четвер, 13 березня 2014 р.

Палахкотить, як свічка, праведна душа Кобзаря



 Літературно-мистецьке свято "Палахкотить, як свічка, праведна душа Кобзаря", приурочене 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, підготували і провели 13 березня учні 7 класу разом із класним керівником Вепрів Надією Вікторівною. Вони розповіли про непросте дитинство митця, його сирітську долю, творчу та мистецьку спадщину геніального українського поета.

середа, 12 березня 2014 р.

Інтелектуальна гра "Зоря Тарасової музи й Долі"

Щовесни, коли тануть сніги, 
І на рясті просяє веселка,
повні сил і живої снаги,
Ми вшановуєм пам'ять Шевченка.

Учні та вчителі Княжівської школи 11 березня зібралися у кабінеті української мови та літератури, щоб вшанувати своїми знаннями та творчістю 200-літній ювілей Великого сина української землі, Пророка, талановитого поета і неперевершеного художника Тараса Шевченка. 

неділя, 9 березня 2014 р.

Захист проектів " Шевченко - Великий Кобзар"

У рамках відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка відбулася конференція-захист учнівських проектів "Шевченко - Великий Кобзар", у якому взяли участь учні 5-7 класів.

Напередодні Шевченкового ювілею хочеться більше дізнатися про його сповнене трагізму і болю життя, всі сторони неперевершеного таланту великого Кобзаря. Як же формувалася чутлива до неправди натура Тараса Шевченка?  Хто ж вони, представники великого роду Шевченків - Бойків?..
На ці питання старалася відповісти Береза Вікторія, учениця 7 класу, яка запропонувала проект "Родовід Шевченка".  

Непростим було дитинство Тараса Шевченка. Раннє сирітство, найми, бажання вчитися і козачкування у пана Енгельгардта. "Козачок пана Енгельгардта" - такий проект запропонувала учениця 6 класу Михайловська Оксана.
Михайловська Оксана "Козачок пана Енгельгардта"

Турнір "Шевченкове слово у наших серцях"


Учасники турніру
5 березня 2014 року у нашій школі відбувся турнір знавців життя і творчості Тараса Шевченка "Шевченкове слово у наших серцях", присвячений 200-річчю від дня народження поета. Захід організувала шкільний бібліотекар Галина Грицай.

Результати вікторини "У Петербурзі" 4-7 класи

Вітаємо переможців вікторини "У Петербурзі" серед учнів 4-7 класів:
Братуня Сергія, учня 6 класу,
Панас Юлію та Фіть Орисю, учнів 5 класу. Вони усі правильно відповіли на усі запитання вікторини.
Успіхів вам у наступних етапах гри!

Результати вікторини "Ціна омріяної волі" 8-11 класи

Вітаємо переможців вікторини "Ціна омріяної волі":
Станько Наталію та Панас Наталію, учнів 9 класу, які правильно відповіли на усі запитання.
Вітаємо! Бажаємо успіхів у наступних етапах вікторини!

четвер, 20 лютого 2014 р.

Результати вікторини "Тарасове дитинство"

Вітаємо переможців серед учнів - 4-7 класів: Панас Юлія - 10 балів, Карпінка Леонід та Роман - по 10 балів. Детальні результати для учнів 8-11 класи завантажити тут.
Переможці серед учнів 8-11 класів: Скиба Ірина - 8 балів, Станько Наталія - 8 балів, Сірко Діана - 8 балів.
Найважчим виявилося запитання щодо імен сестер Тараса Шевченка, на це питання ніхто не дав правильної відповіді. Детальні результати для учнів 8-11 класи завантажити тут.
Дякуємо за участь у вікторині. Бажаємо успіхів у наступному турі!


вівторок, 14 січня 2014 р.

Вивчаємо Шевченка по-сучасному

6 листопада 2013 року на базі Княжівської ЗШ І-ІІІ ступенів відбулося окружне методоб’єднання учителів української словесності, яке було присвячене використанню ІКТ на уроках української літератури при вивченні творчості Тараса Шевченка. Члени ОМО відвідали урок української літератури у 6 класі на тему «Тарас Шевченко «Тарасова ніч».
Образ народного співця, його роль у долі українського народу», який провела вчитель української мови та літератури Харук Марія Олександрівна.